Czym jest przegląd

Pomysł na przegląd zrodził się w 2004 roku, zaraz po reaktywacji Studenckiego Radia Emiter. Młodzi radiowcy widząc zapotrzebowanie na promocję młodych, garażowych kapel, postanowili spróbować swoich sił i pomóc im wypromować swoją muzykę. Tak powstał pierwszy "Rock-Time". Liczba zgłaszających się zespołów przekroczyła zdecydowanie oczekiwania organizatorów, co tylko umocniło nas w przekonaniu, że impreza musi nabrać cyklicznego charakteru. I tak z roku na rok zainteresowanie przeglądem jest coraz większe. Zgłaszają się do nas kapele z najodleglejszych zakątków Polski; gościliśmy nawet zespół z Czech.

Głównym założeniem przeglądu jest promowanie kapel rockowych, stąd nazwa "Rock-Time". Jednak nie zamykamy się tylko na ten gatunek muzyki; na naszej scenie występowały także kapele reggae'owe czy heavymetalowe.

Chcielibyśmy, aby Opole żyło muzycznie nie tylko podczas Festiwalu Polskiej Piosenki czy Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego. Organizowany przez nas przegląd daje możliwości promocji młodym zespołom, które nie są jeszcze znane szerszej publiczności. Jednym z takich zespołów jest zespół Lustro z Radomia, który w 2007 roku zajął u nas III miejsce, a kilka miesięcy później zdobył nagrodę "Złoty kamelon - nagroda publiczności" jarocińskiego festiwalu. Innym przykładem może być zespół Pajujo, który w 2006 roku podczas przeglądu "Rock-Time" zdobył jedną z pierwszych nagród w swojej historii - nagrodę publiczności. Zaczęło się dobrze, a potem było jeszcze lepiej - kolejne przeglądy i nagrody. Można powiedzieć, że "Rock-Time" żyje przez cały rok. Zespoły, które poznajemy przy okazji przeglądu, pojawiają się u nas w trakcie roku akademickiego zarówno na naszej antenie, jak i podczas organizowanych przez nas imprez.

Organizacja przeglądu to dla nas duże wyzwanie. Poszukiwania sponsorów, formalności, przygotowanie zaplecza technicznego... Na szczęście od samego początku wspiera nas sklep muzyczny Ragtime - organizator Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego - który zapewnia profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie podczas imprezy.

Życzymy powodzenia i do zobaczenia na koncercie finałowym !