XII Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time!
Rock-Time 2016 przeszedł do historii. Nagrodę główną w wysokości 2000 tysięcy złotych na nagranie materiału w profesjonalnym studiu nagraniowym otrzymał zespół SoFresh, wpisujący się w pop-rock z elementami indie.

Licznie przybyła do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki publiczność długo nie zapomni występów zespołów, które z różnych stron Polski zawitały do Opola, by zaprezentować się na kultowej scenie. Wiele z nich grało w Opolu po raz pierwszy. Podczas finałowego koncertu XII Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time, na scenie zaprezentowało się sześć kapel - Fumez, Szepty, SoFresh, Głośna Sprawa, Deep Down Inside oraz opolski zespół DYABEU. Zróżnicowane dźwięki, zgrane instrumenty oraz autorskie kompozycje – tego nie mogło zabraknąć podczas występów.
Publiczność miała okazję bawić się zarówno przy mocnych uderzeniach, jakie zaserwowali nam panowie z zespołu DYABEU czy delikatnym wokalu oraz dźwiękach skrzypiec, czym uraczyła nas kapela Deep Down Inside z Sochaczewa. Gwiazdą wieczoru był zespół Clock Machine, przy którym publiczność bawiła się znakomiecie, czekając na wyniki jurorów.

W jury zasiedli – Wojciech Hoffmann – gitarzysta Turbo i Czerwonych Gitar, Mikołaj „Jaok” Janusz z Antyradia i Pyta.pl oraz Adam Wołek – dziennikarz muzyczny Radia Opole, którzy po każdym występie oceniali zespoły. Jurorzy przyznali, że tego typu Przegląd udowadnia, że są młodzi i utalentowani ludzie, którzy odważnie prezentują swoje zdolności muzyczne. Spójne granie z charakterem to nie tylko talent, ale ogromna pasja do muzyki, co pokazali artyści biorący udział w tegorocznym Przeglądzie Rock-Time.

Publiczność poprzez możliwość głosowania wybrała najlepszy zespół, którym zostali przedstawiciel Opola, czyli DYABEU. Kapela otrzymała także wyróżnienie od jurorów w postaci II miejsca.
Nagrodę organizatorów otrzymał Deep Down Inside. Dzięki temu zespół wystąpi na tegorocznych Piastonaliach. Muzycy z Sochaczewa także zostali docenieni przez jurorów, którzy przyznali im II miejsce.Oprócz tego, jury postanowiło wyróżnić niektórych muzyków:
- Wokal: Weronika Basiak z Deep Down Inside
- Gitara: Kamil Bieniek z zespołu DYABEU
- Perkusja: Grzegorz Zimny z Deep Down Inside

Rock-Time 2016 możemy zaliczyć do niezwykle udanych. Sprawna praca realizatorów, uczestników i organizatorów umożliwiła stworzenie muzycznego wydarzenia na wysokim poziomie. Dziękujemy wszystkim przybyłym 16 marca 2016 roku do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki za wspólną zabawę i niezapomniane wrażenia muzyczne!

Do zobaczenia na kolejnym, XIII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2017!
dodano: 2016-03-17 22:10:00

Finałowy koncert Rock-Time 2016
W środę 16 marca odbędzie się finałowy koncert XII Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time. W finale powalczy sześć zespołów z różnych stron Polski. Na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki zaprezentują się takie zespoły jak:
 • Fumez (alternative/hard rock)
 • Deep Down Inside (indie-rock, folk)
 • SoFresh (pop-rock/indie-rock)
 • DYABEU (rock/metal)
 • Głośna Sprawa (rock przystępny)
 • Szepty (rock)

Podczas trwania Przeglądu Rock-Time 2016 nie zabraknie gwiazdy wieczoru. Tegoroczny Rock-Time uświetni występ zespołu Clock Machine z Krakowa.

Konkursową część przeglądu oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:
 • Wojciech Hoffmann – gitarzysta rockowy, członek takich zespołów jak Turbo, Czerwone Gitary czy Non Iron,
 • Mikołaj „Jaok” Janusz – radiowiec, dziennikarz, YouTuber i performer, znany z Rock Radia i Pyta.pl,
 • Adam Wołek – radiowiec, dziennikarz, prowadzący audycję Progresywna Zmiana Rocka w Radiu Opole.

Jury wyłoni zwycięzcę nagrody głównej, którą jest 2000 zł do wykorzystania na nagranie w profesjonalnym studiu muzycznym. Organizatorzy także przyznają nagrodę w postaci wystąpienia na Piastonaliach 2016, a publiczność, na drodze głosowania wyróżni najlepszy ich zdaniem zespół.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Zapraszamy wszystkich fanów dobrej muzyki na wieczór pełen ciekawych brzmień i wielkich emocji!
dodano: 2016-03-08 23:20:00

Poznaj finalistów Rock-Time 2016!
W środę 24 lutego, podczas specjalnej audycji wyemitowanej w radiu Emiter poznaliśmy finalistów Rock-Time 2016.
Jeden z zespołów wybrali internauci, w ramach trwającego tydzień głosowania odbywającego się na stronie www.rocktime.radioemiter.pl. Spośród wszystkich 77 kapel, internauci oddali największą liczbę głosów – 768 na zespół Fumez. W sumie oddano 6731 głosów. Pozostałe pięć zespołów wyłoniło jury składające się z członków Studenckiego Studia Radiowego Emiter.

W finale XII Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2016 wystąpią następujące zespoły:
 • Fumez (Elbląg)
 • Deep Down Inside (Sochaczew)
 • Żółta Febra (Złotoryja)
 • DYABEU (Opole)
 • Rosarian (Krosno)
 • Głośna Sprawa (Wojnicz)

Zespoły zaprezentują się 16 marca 2016 roku na scenie sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wkrótce ujawnimy skład jury oraz gwiazdę wieczoru tegorocznego przeglądu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebook’u oraz na stronę internetową radia i przeglądu.
dodano: 2016-02-25 22:00:00

Głosowanie internautów
Wystartowało głosowanie internautów na najlepszy zespół, który dołączy do finałowej piątki podczas Przeglądu Rock-Time 2016. Zespoły zaprezentują się 16 marca na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Internauci mają czas do niedzieli – 21 lutego, aby oddać głos na swojego faworyta. Jest w czym wybierać, ponieważ do rywalizacji zakwalifikowało się 77 zespołów, z różnych zakątków naszego kraju.

Wyniki głosowania internautów oraz wybór jury poznamy już 24 lutego, podczas specjalnej audycji w radiu Emiter.
Nie zwlekaj, tylko zagłosuj już dziś na swojego faworyta – formularz oraz szczegółowe zasady głosowania znajdują się na podstronie [Głosowanie internatów]
dodano: 2016-02-15 22:50:00

Zakończyliśmy rejestrację zespołów
Zakończyliśmy rejestrację do XII edycji Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2016.
W ciągu sześciu tygodni otrzymaliśmy 77 poprawnych zgłoszeń zespołów z różnych stron Polski. Jury składające się z członków Radia Emiter wybierze 5 najlepszych kapel, które zaprezentują się podczas koncertu finałowego – 16 marca w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.
Już w poniedziałek 15 lutego, na rocktimeowej stronie internetowej wystartuje specjalne głosowanie internautów. Słuchacze będą mieli tydzień czasu, aby przesłuchać nadesłane utwory i wybrać najlepszy ich zdaniem zespół, który jako szósty dołączy do finałowego składu, walcząc o nagrodę główną.
Wyniki obrad jury oraz głosowania internautów zostaną ogłoszone podczas specjalnej audycji, która zostanie nadana 24 lutego na antenie Radia Emiter.
Zapraszamy do śledzenia nas na facebook’u, gdzie publikujemy najświeższe informacje dotyczące przeglądu.
dodano: 2016-02-14 12:50:00

Rock-Time 2016 – rejestracja zespołów
Już po raz dwunasty rozpoczynamy Rock-Time czyli Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich. Rejestracja do przeglądu rozpocznie się 4 stycznia 2016 roku i potrwa do 13 lutego 2016 roku. W tym czasie ekipy z różnych zakątków naszego kraju mogą zgłaszać swoją chęć wystąpienia na kultowej scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Głównym założeniem przeglądu jest promowanie kapel rockowych, stąd nazwa Rock-Time. Jednak nie zamykamy się tylko na ten gatunek muzyki; na naszej scenie występowały także kapele reggae'owe czy heavymetalowe. Pragniemy, aby Opole tętniło muzyką nie tylko podczas wielkich festiwali, stąd nasz projekt muzyczny, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem już ponad dekadę.

Rock-Time 2016 to wielka szansa zaistnienia na dużej scenie muzycznej i wypromowania swojej twórczości. Na naszej scenie zaczynali tacy artyści i zespoły jak Kamil Bednarek, Pajujo czy Tabu, które obecnie są w pełni doceniane i znane w branży muzycznej.
Teraz kolej właśnie na Ciebie! Masz zespół – zgłoś się do przeglądu Rock-Time 2016 i daj sobie szansę na muzyczną karierę!

Czekamy na zgłoszenia zespołów od 4 stycznia do 13 lutego 2016 roku. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem XII edycji Rock-Time - Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich.
dodano: 2015-12-30 20:20:00